بررسی قیمت پارچه برزنت پلی استر

بررسی قیمت پارچه برزنت پلی استر

بررسی قیمت پارچه برزنت پلی استر

بررسی قیمت پارچه برزنت پلی استر و عوامل موثر در تعیین قیمت آن در این مقاله انجام می شود. پارچه های برزنتی از الیافی به نام پلی استر ساخته می شوند. همین الیاف که از محصولات نفتی ساخته می شوند، موجب ایجاد استحکام و مقاومت بالای پارچه های برزنتی می شود. به علت ساخته شدن از محصولات نفتی ، قیمت آن تا حدود زیادی به قیمت نفت بستگی دارد! همانطور که می دانید از برزنت در ساخت انواع چادر برزنتی ضد آب ، برزنت کانتینری  و انواع چتر و سایبان استفاده می شود.

تولید کننده پارچه برزنت

ممکن است برخی از پارچه ها تماما از پلی استخر ساخته نشوند و برای ساخت آنها از نخ نیز استفاده شود. بعد از ساخت برزنت از پلی استر ویژگی هایی مانند ضد آب بودن و ضد حریق بودن نیز به آن اضافه می شود. اما قبل از هر چیز باید بدانیم پلی استر چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

پلی استر چیست؟

پلی استر ها یک نوع پلیمر هستند که شامل مواد شیمیایی می شوند. به طور کلی 2 نوع پلی استر وجود دارد، پلی استر طبیعی و پلی استر مصنوعی. از این ماده بیشتر در ساخت الیاف مصنوعی مانند برزنت استفاده می شود. برزنت نوعی پارچه ضخیم و مقاوم است که بیشتر از آن برای ساخت روکش و چادر استفاده می شود. البته برزنت ممکن است از پارچه های کرباس با روکش یورتان و یا پلاستیک هایی مثل پلی اتیلن ساخته شود.

بررسی قیمت پارچه برزنت

لیست قیمت پارچه برزنت پلی استر

همانطور که گفته شد، قیمت پارچه های برزنتی ساخته شده از الیاف مصنوعی پلی استر وابسته به نفت است! عوامل دیگری نیز در تعیین قیمت آن تاثیر گذار است. خلوص مواد و عدم استفاده از نخ و یا استفاده از مواد دیگر به صورت ترکیبی با پلی استر می تواند در تعیین قیمت آن موثر باشد.
در مقاله ” بررسی قیمت پارچه برزنت پلی استر” به عوامل تاثیر گذار بر قیمت برزنت اشاره کردیم. برای اطلاع از قیمت روز برزنت پلی استر ، قیمت چادر برزنتی و سایر محصولات مناسب برای چادر و روکش مانند چادر های مسافرتی و چادر خودرو با کارشناس بخش فروش تماس بگیرید.

5/5 - (8 امتیاز)

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


اینستاگرام اینستاگرام