برزنت ضدحریق

برزنت ضدحریق

برزنت ضدحریق

برزنت ضدحریق یا برزنت نسوز که به آن برزنت ضد آتش نیز گفته می شود در  دو نوع برزنت سیلیکونی و فویلدار تولید می شود. معمولا از این پارچه مقاوم در مکان هایی استفاده می شود که در معرض گرمای زیاد و یا آتش سوزی هستند. به عنوان مثال از این پارچه می توان برای درزگیری داکت های کوره استفاده کرد. در ادامه انواع برزنت نسوز را شرح می دهیم.

رول پارچه نسوز

انواع برزنت نسوز

همانطور که گفته شد پارچه های نسوز و ضد آتش در دو نوع سیلیکونی و فویدار تولید می شوند:

1- برزنت ضد حریق سیلیکونی

این نوع برزنت می تواند دمای تا 300 درجه سانتیگراد را تحمل کند. به دلیل استفاده از سیلیکون در ساخت آن دارای مقاومت مکانیکی بسیار بالایی است. همچنین در برابر اسید و روغن مقاوم است. به همین دلیل در صنایع مختلف کاربرد دارد.

2- برزنت ضد حریق فویلدار

این نوع برزنت نسبت به برزنت سیلیکونی می تواند دما و حرارت بیشتری را تحمل کند. پارچه برزنت نسوز فویلدار می تواند دمای 500 الی 800 درجه سانتیگراد را تحمل کند. فویل مورد استفاده در ساخت این پارچه منجر به بالا رفتن مقاومت مکانیکی آن شده است. یک نوع دیگر از برزنت فویلدار می تواند دمای تا 1260 درجه سانتیگراد را نیز تحمل کند که در دو نوع سیمدار و بدون سیم عرضه می شود. این پارچه  از مقاومترین پارچه های نسوز هستند.

پارچه برزنت نسوز

کاربرد برزنت ضد حریق

همانطور که ذکر کردیم از برزنت ضد حریق می توان برای درزگیری داکت کوره استفاده کرد. از دیگر کاربرد های این پارچه مستحکم درزگیری دریچه مشعل، به عنوان عایق کوره، برای عایق کاری قالب در ریخته گری، به عنوان عایق در صنایع ساختمانی و به عنوان لایه محافظ در جوشکاری می باشد. علاوه بر برزنت نسوز فویلدار و سیلیکونی ، انواع برزنت سرامیکی، فایبرگلاس و تفلونی در عرض های مختلف در بازار وجود دارد که هر کدام ویژگی های مختص به خود را دارند.

5/5 - (2 امتیاز)

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


اینستاگرام اینستاگرام