تقسیم بندی برزنت ها طبق کاربرد

پارچه های برزنت نخ های پنبه ای

تقسیم بندی برزنت ها طبق کاربرد

تقسیم بندی برزنت ها طبق کاربرد با توجه به عوامل مختلفی انجام می شود. اما پرکاربرد ترین پارچه های برزنت چه پارچه هایی هستند؟ انواع پارچه برزنت در بازار وجود دارد که هرکدام ویژگی ها و خواص متفاوتی دارند. برزنت یک پارچه منعطف و آب گریز است که از مواد مختلفی مانند کرباس، پنبه و پلی استر ساخته می شود. بسته به جنس برزنت، کاربرد های مختلفی دارد و در صنایع مختلفی به کار می رود. در ادامه به بررسی انواع برزنت و کاربرد آن خواهیم پرداخت.

فروش برزنت در کرج

انواع پارچه برزنت بر اساس کاربرد

پارچه های برزنت  از نظر جنس، ویژگی ها و کاربرد با یکدگیر متفاوت هستند. ما در این بخش انواع برزنت را بر اساس کاربرد آن تقسیم بندی کرده ایم:

1- برزنت ضد آب

برزنت ضد آب به عنوان یک پارچه ضد رطوبت و آب گریز شناخته می شود. برای تهیه آن از مواد و الیاف مصنوعی مانند پلی استر استفاده می شود. این مواد موجب می شود که برزنت تولید شده براق به نظر برسد. همانطور که می دانید پلی استر از فراورده های نفتی است و موجب می شود که آب و مایعات به لایه های پارچه برزنت نفوذ نکند. از این نوع پارچه برای مکان هایی که در معرض رطوبت هستند استفاده می شود. به عنوان مثال برای سایبان و چتر های رستورانی، روکش استخر، به عنوان چادر کانتینری، روکش محصولات کشاورزی و چادر های مسافرتی از این پارچه استفاده می شود.

پارچه ترانزیتی و موارد مصرف آن

2- برزنت نسوز

برزنت نسوز یکی از انواع برزنت تولیدی می باشد که دارای مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت است و به عنوان یک پارچه برزنت ضد حریق و ضد آتش شناخته شده است. انواع مختلف آن مانند برزنت نسوز فویلدار، برزنت سیلیکونی، برزنت سرامیکی و … تولید می شود که هر کدام مقاومت ویژه ای در برابر حرارت از خود نشان می دهند. از برزنت نسوز برای پوشش درز داکت کوره ها ، آستر کاری سطوح داغ و به عنوان عایق پشتیبان کوره استفاده می شود.

امتیازدهی

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


اینستاگرام اینستاگرام