برزنت نسوز

درباره لباس برزنتی ضد حریق

کاربرد لباس برزنتی ضد حریق

دور از انتظار نیست که لباس برزنتی ضد حریق، یکی از حساس ترین کاربرد ها را داشته باشد. این لباس های محافظ از الزامات مامورین آتش نشانی محسوب می شود.

در ساخت و طراحی این نوع لباس ها از برزنت هایی با بافت ریز استفاده خواهد شد، لباس مذکور از تمامی خواص برزنت برخوردار است. در واقع ضد آب و مقاوم در برابر آتش هستند.

ضرورت کیفیت لباس مذکور

از اصلی ترین موارد در تولید این نوع لباس ها کیفیت پارچه آن ها می باشد. همچنین یکی از عوامل اساسی در انتخاب پارچه های مناسب جهت تولید این لباس ها، میزان مقاومت آن ها در برابر آتش است.

البته حفظ ایمنی کارکنان از جانب سرپرستان، از اصولی است که به هیچ عنوان قابل حذف شدن نمی باشد. بنابراین وابسته به نوع محیط و میزان خطر آفرینی آن به چنین لباس هایی نیاز می شود.

بررسی برزنت نسوز

حتی مقاوم ترین نوع پارچه های برزنتی، به طور کامل نسوز نمی باشند. در مواقع بسیار حساس مقاوم ترین نوع پارچه های برزنتی با تاخیر بیشتری در برابر آتش مقاومت می کنند ولی با این حال باز هم از تخریب شدن آن ها هیچ گریزی نیست.

در واقع این پارچه در برابر حرارت بالا مقاومت کرده و به این طریق زمان بیشتری برای نجات جان کارکنان به ارمغان می آورد.

معرفی سایر پارچه ها

از آنجا که مشاغل متفاوت در مکان های مختلفی نیازمند به استفاده از لباس های ایمنی می باشند، بنابراین علاوه بر به کاربردن پارچه های برزنتی در ساخت چنین لباس هایی می توان از سایر پارچه های مشابه استفاده کرد.

البته تمامی پارچه های مذکور، میزان مقاومت پارچه های برزنتی را دارا نخواهند بود و در برخی مواقع ضعیف تر عمل خواهند کرد. در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است.

  • آرامید
  • پارچه نایلونی روکش دار
  • پنبه مقاوم در برابر شعله
  • الیاف پلی بنزیمیدازول

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی و کاربرد لباس برزنتی ضد حریق، پرداخته شد. با توجه به تمامی مطالب مذکور و حساسیت کارآیی این نوع محافظ ها، توصیه می شود هت تهیه آن به فروشگاه ها یا تولید کنندگان معتبر مراجعه فرمایید.

فروشگاه اترس چادر با ارائه خدمات پس از فروش و تولید انواع محصولات برزنتی یکی از فعالین این حوزه شناخته می شود. پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر با نمایندگان فروش این سایت تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید