گردشگری 3

معرفی منطقه گردشگری اولسبلنگاه در ماسال

بررسی موقعیت منطقه گردشگری اولسبلنگاه

گروه تولیدی اترس چادر تولید کننده و عرضه کننده انواع محصولات برزنتی (چادرهای برزنتی، چادرهای کمپ و …) منطقه گردشگری اولسبلنگاه، واقع در استان گیلان در نزدیکی 28 کیلومتری جنوب غربی ماسال قرار دارد. این منطقه در ارتفاع 1490 متری از سطح دریا، پس از روستا گیلوان قرار گرفته است.

این روستا از زیبا ترین و جذاب ترین چشم انداز های برخوردار می باشد. در این روستا کلبه ها و رود خانه های بسیاری قرار دارد که می تواند شرایط اقامت عالی را در اختیار طبیعتگرد ها قرار دهد.

بهترین زمان سفر به این منطقه

همانطور که اشاره شد، موقعیت جغرافیایی این منطقه در ارتفاعات بالا قرار دارد. بنابراین نمی توان در فصل سرما به این منطقه سفر کرد. زیرا منطقه ماسال دارای زمستان های بسیار سرد و طاقت فرسا می باشد.

به همین علت برای ایجاد کمپ و اقامت داشتن در اعماق جنگل یا حتی نزدیک به کلبه های واقع دشه در این منطقه، بهترین زمان سفر فصل تابستان خواهد بود.

انتخاب محل اقامت

منطقه ماسال به طور کامل می تواند هدفی برای ایجاد کمپ های دوستانه باشد. تمام این منطقه سر سبز است و نزدیک به کلبه های جنگلی و بومی است. البته برای دسترسی به زیبا ترین مناظر موجود، می توانید به ارتفاعات آلاله نیز سفری داشته باشید.

نکات ضروری سفر

به علت ارتفاع بالا این منطقه از سطح دریا، گذراندن شب های سرد در تابستان نیز دور از انتظار نیست. بنابراین توصیه می شود به هنگام سفر به این مناطق بکر به همراه خود تجهیزات ضروری به همراه داشته باشید.

از جمله وسایل ضروری همراه، چادر های مسافرتی برزنتی و کیسه های خواب است. این دو محصول جهت حفاظت و داشتن محل استراحت بسیار ضروری می باشد.

همچنین تاکید بر برزنتی بودن این محصولات به این علت است که پارچه های ضد آب از شما و وسایل همراه در برابر نفوذ آب باران محافظت می کند.

خلاصه مطالب

با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه گردشگری اولسبلنگاه زیبایی بی نظیر این ناحیه دور از انتظار نمی باشد. قطعا کمپ کردن در چنین منطقه ای خاطره ای فراموش نشدنی به ارمغان می آورد اما برای حفظ آسایش و امنیت لازم به همراه داشتن یک چادر مسافرتی برزنتی مرغوب از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید