پروژه اول

معرفی منطقه گردشگری سیروان در کردستان

درباره منطقه گردشگری سیروان در کردستان

معرفی منطقه گردشگری : مقاله ای از اترس چادر/ اترس چادر اولین و بزرگترین تولید کننده انواع محصولات برزنتی: مانند: چادرهای برزنتی. چادر برزنت، پارچه برزنتی، چتر توریسم ، چادرهای کمپ و بسیاری دیگر از وسایلی که مرتبط با سازهای اسپیس فریم و محصولات برزنتی است.  

منطقه گردشگری سیروان در کردستان دارای جاذبه های طبیعی و دیدنی بسیاری می باشد. رودخانه سیروان که در این منطقه واقع شده است از به هم پیوستن آب های غرب، مرکز استان و جنوب غربی این منطقه به وجود آمده است.

موقعیت این رود به گونه ای است که تقسیم کننده بخش باستانی اورامان و سرو آباد می باشد و تنها راه ارتباطی بین این دو منطقه پل دو آب در 25 کیلیومتری شمال غرب پاوه واقع شده است.

موقعیت جغرافیایی رود سیروان

رودخانه سیروان در نزدیکی منطقه زیبا و سر سبز اورامان قرار دارد. بهترین مسیر برای دستیابی به رود سیروان فاصله بین روستا اسیریز و روستا هیج می باشد.

با توجه به مسیر شنی حوالی رودخانه، می توان شاهد مناظر بسیار منحصر به فردی باشید که تنها در این منطقه وجود خواهد داشت.

مکان های دیدنی رودخانه سیروان

علاوه بر مناطق زیبا و طبیعی که در اطراف این رودخانه و طی مسیر پیمایش رودخانه سیروان قرار دارد، مکان ها و جاذبه های گردشگری دیگری وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

  • زیارتگاه سلطان اسحاق
  • روستا هجیج
  • منطقه باستانی اورامان
  • روستا پالنگان

امکانات تفریحی این منطقه

رودخانه سیروان واقع در مسیر کوهستانی است، بنابراین این رودخانه پر از امواج پر خروش و نقاط عمیق خواهد بود.

به همین علت شنا کردن در این رودخانه زیبا بسیار خطرناک تلقی می شود، در مقابل این رودخانه میزبان قایق ران های حرفه ای و مسابقات مرتبط با قایق رانی می باشد.

البته برای قایق رانی افراد غیر حرفه ای تنها بخش هایی مشخص شده است که به عنوان ایمن ترین بخش های رودخانه شناخته خواهد شد.

بهترین زمان برای کمپ زدن

جهت اقامت و کمپ زدن در مسیر رودخانه سیروان، بهتر است در فصول گرم تابستان و بهار به این منطقه سفر کنید. همانطور که اشاره شد، این منطقه کوهستانی است دارای آب و هوا سرد می باشد. البته برای بسیاری از افراد مسافرت در فصل های پاییز و زمستان تجربه ای تکرار نشدنی خواهد بود.

خلاصه مطالب

منطقه گردشگری سیروان در کردستان واقع در نزدیکی روستا اورامان و هجیج است. به علت زیبایی های فروان این منطقه، در تمامی فصل ها میزبان گردشگران بسیاری می باشد.

بنابر مطاب فوق، جهت اقامت در این منطقه می بایست تمامی تجهیزات لازم از چادر های مسافرتی برزنتی تا وسایل گرمایشی قابل حمل را به هماره خود داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید