پارچه های برزنت نخ های پنبه ای

پارچه های برزنت نخ های پنبه ای

پارچه های برزنت نخ های پنبه ای

پارچه های برزنت نخ های پنبه ای از الیاف طبیعی پنبه تهیه می شوند. پنبه که یک الیاف گیاهی است به عنوان یک ماده طبیعی در صنعت نساجی کاربرد های فراوانی دارد. نخ، الیاف و رشته های پنبه از دانه های بوته پنبه تهیه می شوند. برزنت نخ پنبه یک نوع برزنت مقاوم از الیاف طبیعی است که در صنایع مختلفی می توان از آن استفاده کرد.

ویژگی و خصوصیات برزنت نخ پنبه ای

الیاف نخ پنبه آب را به آسانی از خود عبور می دهند اما در صورتی تهیه برزنت نخ پنبه، امکان عبور و نفوذ آب کمتر می شود و این نوع برزنت باز هم مقاومت لازم را خواهد داشت. برای تشخیص اینکه در پارچه برزنت الیاف نخی پنبه به کار رفته است معمولا آسان می باشد. به عنوان مثال الیاف طبیعی مات هستند ولی پارچه برزنت پلی استر و الیاف مصنوعی دارای ظاهری براق می باشند. برخی از پنبه ها نیز مانند پنبه مرسریزه نیز براق و دارای قیمت بسیار بالاتری هستند.

پارچه های برزنت نخ های پنبه ای

معایب و مزایای الیاف نخ پنبه

در برخی مواقع در صنایع مختلف نیاز به پارچه برزنت نخ پنبه ای وجود دارد. هر پارچه ای دارای معایب و مزایایی است. به عنوان مثال از مزایای برزنت با نخ و الیاف طبیعی می توان به امکان رد و بدل هوا از آن اشاره کرد. در صورتی که از این پارچه برای البسه استفاده شود امکان تعریق و حساسیت کمتر می شود. این نوع پارچه ها با پوست سازگاری بیشتری دارند و از لطافت بیشتری برخوردار هستند. این پارچه ها ضخیم تر هستند و گرما را از خود عبور نمیدهند.

یکی از معایب استفاده از الیاف طبیعی برای تهیه برزنت، آبرفت آن است. همچنین امکان چروک شدن و وادادگی آن نیز وجود دارد. برخی از انواع برزنت نخ پنبه ای رنگی ممکن است رنگ پس بدهند. اما به طور کلی دارای استحکام بالایی هستند و کاربرد های فراوانی دارند. برای اطلاع از قیمت پارچه برزنت نخ پنبه با بخش فروش در تماس باشید.

5/5 - (6 امتیاز)

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


اینستاگرام اینستاگرام