پرکاربردترین پارچه های برزنت

پرکاربردترین پارچه های برزنت

پرکاربردترین پارچه های برزنت

پرکاربردترین پارچه های برزنت چه پارچه هایی هستند؟ قبل از هر چیز باید با انواع پارچه برزنت آشنایی داشته باشیم. همانطور که می دانید پارچه های برزنتی به دلیل مقاومت بالا کاربرد بسیار فراوانی در صنایع مختلف دارند. پارچه برزنت بر اساس جنس و نوع کاربردش تقسیم بندی می شود. از آن به دلیل ضخامت بالا و جنس خشن در تهیه و ساخت چادر و کاور استفاده می شود. پرکاربرد ترین برزنت ها با نام های برزنت ضد آب، برزنت نسوز، برزنت نانو ضد آب، برزنت کانتینری و ترانزیتی و برزنت شمعی شناخته می شوند.

پرکاربردترین پارچه های برزنت

انواع پارچه برزنت

پارچه های برزنتی از نظر جنس و مواد به کار رفته در تهیه آن به دو نوع پنبه و پلی استر تقسیم می شوند. الیاف پنبه به عنوان الیاف طبیعی شناخته می شود و به برزنت تولید شده برزنت نخ پنبه ای گفته می شود. اما برزنت های تهیه شده با الیاف مصنوعی پلی استر را با نام پارچه برزنت پلی استر می شناسیم.

این پارچه ها در عرض های 100 تا 200 متری تهیه می شوند. این پارچه ها رنگبندی متنوع دارند و در رنگ های سبز، یشمی، فرمی، مشکی، قهوه ای و خاکی تولید می شوند. با توجه به نیاز می توان از انواع برزنت الیاف طبیعی و مصنوعی و یا به صورت ترکیبی مانند برزنت پلی استر پنبه استفاده کرد.

پارچه های برزنت نخ های پنبه ای

پرکاربرد ترین پارچه برزنت

یکی از کاربردی ترین نوع برزنت، پارچه برزنت شمعی است که برای ساخت آلاچیق های پیش ساخته، انواع چادر محافظتی برای اتومبیل ها و کامیون ها، به عنوان برزنت سقفی، به عنوان انواع پوشش های ضد باران، پوشش بار و کالا در انبار، ساخت لانه حیوانات، پوششی برای محافظت از بالکن و ساخت سایبان و …استفاده می شود.

این نوع برزنت که به عنوان یک برزنت مقاوم و آب گریز شناخته شده است توانایی مقابله با اشعه نور خورشید را داراست. ضد آب بودن آن منجر شده است که یک لایه محافظ در برابر مایعات ایجاد کند. قیمت برزنت پارچه برزنت با توجه به جنس آن مشخص می شود و فروش آن به صورت عمده و جزیی می باشد.

امتیازدهی

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


اینستاگرام اینستاگرام