0912 063 4885

چادر مسافرتی

چادر مسافرتی

چادر مسافرتی

چادر مسافرتی یکی از انواع لوازم ضروری و مورد نیاز در هنگام سفر است. بهترین چادر مسافرتی را می‌توان بر اساس کارایی، قیمت و کیفیت آن انتخاب کرد. قیمت چادر مسافرتی ارزان به توجه نوسانات قیمت در بازار تعیین می‌شود. اما معمولا از قیمت‌های ارزان و مناسب تا قیمت‌های بالا در بازار موجود است. یکی از ویژگی‌های که موجب می‌شود چادرهای مسافرتی با یکدیگر تفاوت داشته باشند، کاربرد و مشخصات ظاهری آن‌ها است. در عکس چادر مسافرتی می‌توانید جزئیات مربوط به آن را مشاهده کنید. اما تصویر ظاهری چادر نشان‌دهنده‌ی تمام خصوصیات و ویژگی‌های چادر مسافرتی نیست. انواع چادر مانند چادر مسافرتی اتاق‌دار، چادر مسافرتی عصایی، اتوماتیک، ضد آب، عصایی، فنری و اسکلتی در بازار وجود دارد. این چادرها برخی حرفه ای هستند و برخی معمولی و برای کمپینگ و طبیعت گردی عادی مناسب هستند. قیمت چادر مسافرتی با توجه به نوع آن متفاوت است. مثلا یک چادر مسافرتی کوهنوردی قیمتی متفاوت با دیگر چادرها خواهد داشت. انواع چادر ارزان قیمت با نام چادر مسافرتی بانه، چادر دست دوم و چادرهای که در سایت دیوار به فروش می‌رسند نیز وب‌سایت موجود است.

چادر مسافرتی

بهترین چادر مسافرتی کدام چادر است؟

با توجه به بودجه و هزینه‌ای که برای خرید چادر مسافرتی دارید، می‌توانید نسبت به انتخاب چادر مناسب اقدام کنید. چادر طبیعت گردی ممکن است دارای امکانات خاصی باشد. در ان صورت قیمت چادر افزایش پیدا می‌کند. مثلا چادر اتوماتیک به آسانی باز و بسته می‌شود. بنابراین فرد زمان کمتری برای این کار صرف می‌کند. این ویژگی در زمانی که شخص خسته است و یا نیاز به برپایی سریع چادر مسافرتی وجود دارد، کاربرد دارد. همین ویژگی‌ها موجب انتخاب بهترین چادر مسافرتی خواهند شد. اما شما با صرف هزینه‌ی کمتر نیز می‌توانید یک چادر خوب و مقاوم را تهیه کنید. این چادر حتی ممکن است قیمت ارزانی داشته باشد. اما دارای ویژگی‌هایی مانند ضد آب بودن، دوام و عمر طولانی، مناسب برای استفاده در شرایط جوی مختلف و کاربردی باشد. در نتیجه انتخاب بهترین نوع چادر می‌تواند حتی از بین چادرهای معمولی نیز باشد. چادر سفری معمولا از جنس برزنت و یا انواع مختلف پارچه های مقاوم مانند پلی استر است. بنابراین جنس آن نیز می‌تواند در انتخاب بهترنی نوع آن موثر باشد. چادر مسافرتی ارزان قیمت ضد آب شاید کارایی بیشتری برای شما نسبت به نوع گرانقیمت آن داشته باشد.

انواع چادر مسافرتی

در بخش بالا اشاره مختصری به انواع چادر مسافرتی شد. اما در این قسمت می‌خواهیم به صورت مفصل تر به انواع آن اشاره و خصوصیات هر کدام را ذکر کنیم. این چادرهای سفری هر کدام ویژگی و کاربرد متفاوتی دارند. به همین دلیل اگر قصد خرید چادر کمپینگ یا انواع چادر را دارید باید طبق این ویژگی‌ها نسبت به خرید اقدام کنید.

1- چادر عصایی

چادر عصایی دارای ساختار متفاوتی نسبت به سایر چادرهای سفری است. دلیل این نامگذاری شباهت آن به عصای مورد استفاده توسط نابینایان است. اتصال ان به صورت نر و ماده و از طریق پایه‌هایی فولادی است. یک نخ مقاوم در ایجاد یک اتصال محکم در این نوع چادر دخیل است. با اتمام اتصالات، چادر برپا می‌شود. دو میله‌ی تا شده از ویژگی‌های چادرهای عصایی است. با قرار گرفتن این دو میله به ضربدری، یک سازه‌ی مقاوم تشکیل می‌شود.

2- چادر اتوماتیک

همان‌طور که از نام این چادر مشخص است، به صورت اتوماتیک و خودکار باز و بسته می‌شود. در نتیجه برای کسانی که به صورت حرفه ای و دائمی به طبیعت گردی مشغول هستند، مناسب است. زیرا برای این افراد زمان عامل بسیار مهمی است و در نتیجه با استفاده از این چادر علاوه بر راحتی بیشتر استفاده کننده، زمان کمتری صرف برپایی یا بستن چادر مسافرتی می‌شود.

چادر اتوماتیک هلال احمری

3- چادر فنری

چادر های فنری یا چادرهای اتوماتیک در سرعت باز و بسته شدن تفاوت دارند. معمولا از برزنت، برزنت شمعی و … برای ساخت چادر فنری استفاده می‌شود. میله‌های فنری در این چادر موجب نصب آن می‌شوند. روش بستن و جمع کردن این نوع چادر نیز به صورت دایره‌شکل یا بشقابی است. مدت زمان بستن این چادر نیز کم است اما جای بسیار بیشتری نسبت به چادرهای حرفه ای اشغال می‌کند.

4- چادر گروهی

چادر گروهی در واقع همان چادرهای امدادی هستند. در هنگام بروز سیل و زلزله و یا سایر حوادث، از این نوع چادرها برای اسکان موقت افراد استفاده می‌شود. نام‌های دیگر این نوع چادر شامل چادر عشایری، چادر نظامی و چادر اسکلتی است. این چادرها نیز از برزنت ساخته شده اند. این چادرها گنجایش بسیار زیادی دارند و معمولا در ابعاد بزرگ تولید می‌شوند. اتصال آن به زمین نیز از طریق میخ و طناب است.

5- چادر هلال احمر

چادر هلال احمر نیز جزو چادرهای امدادی است. با این تفاوت که این چادر ظاهری سفید و قرمز دارد. یعنی دقیقا مشابه آن‌چه در هلال احمر در مواقع ضروری برای اسکان موقت و طولانی در اختیار افراد قرار می‌گیرد. از این چادر سفری می‌توان برای مسافرت نیز استفاده کرد. در مسافرتهای طولانی و سفر به مکان‌های طبیعی بکر، بهتر است از این نوع چادرها استفاده شود.

چادر هلال احمر بزرگ

6- چادر کوهنوردی

چادرهای کوهنوردی برای ارتفاعات طراحی شده اند. معمولا کوهنوردان از کیسه خواب نیز در کنار این چادرها استفاده می‌کنند. اما به دلیل سنگینی سایر چادرها از یک چادر سبک با نام چادر کوهنوردی استفاده می‌شوند. شما نمی‌توانید از چادر کمپینگ به عنوان چادر کوهنوردی استفاده کنید. زیرا آن چادر برای ارتفاعات کم و دامنه طراحی شده و سنگین تر است.

7- چادر کودک و نوجوان

یکی از انواع چادر که برای بازی کودکان و نوجوانان طراحی شده است، چادر کودک است. این چادر از نظر نظر روانشناسی موجب تقویت حس استقلال در کودک می‌شود. در نتیجه یک اسباب بازی مفید برای کودکان است. از نظر کیفیت و ساخت چادر نوجوان فرقی با چادر مسافرتی بزرگسالان و خانواده ندارد.

قیمت چادر مسافرتی ضد آب و سرما

اغلب تجهیزات و لوازم سفر مانند چادر کمپینگ، به صورت ضد آب ساخته می‌شوند. چادر سفری می‌تواند تا حد زیادی از نفوذ سرما به داخل جلوگیری کند. اما در شرایط سخت مانند برف و یخبندان باید از کیسه‌خواب نیز استفاده شود. زیرا هیچ‌کدام یک از چادرها حتی نوع کوهنوردی آن توانایی جلوگیری از نفوذ 100 درصدی سرما را ندارند. قیمت چادر مسافرتی ضد آب و سرما نیز با توجه به کیفیت ساخت و ویژگی‌های آن مشخص می‌شود. سرما و یخبندان در مناطق کوهستانی امری عادی است.

کسانی که به طبیعت گردی و گمپینگ در طبیعت علاقه دارند باید با این شرایط و نحوه‌ی مدیریت آن آشنا باشند. در این مواقع چادرهای معمولی دیگر جوابگو نیستند. در نتیجه باید قبل از سفر به چنین مناظقی تجهیزات مورد نیاز را به همراه داشت. این شرایط حتی برای افراد حرفه ای نیز که از وسایل و تجهیزات با کیفیت استفاده می‌کنند نیز خطرناک است. بنابراین در هنگام خرید چادر سفری باید به امکانات آن توجه شود. بررسی این ویژگی‌ها موجب می‌شود که شما انتخاب بهتری داشته باشید. یکی از انواع چادر که برای شرایط سخت طراحی شده اند، چادر نظامی یا همان چادر نظامی اسکلت دار است.

چادر سفری و مسافرتی

چادر مسافرتی برزنتی

همان‌طور که گفته شد چادر برزنتی یکی از بهترین انواع چادر کمپینگ است. جنس این چادر از برزنت است و شما از ظاهر آن نیز می‌توانید تشخیص دهید که این چادر از چه جنسی است. چادر مسافرتی برزنتی یکی از محبوب‌ترین چادرها نزد کوهنوردان و طبیعت گردان است. زیرا جنس این پارچه از کرباس یا پلی استر است. در نتیجه امکان نفوذ آب از طریق آن وجود ندارد. همین موضوع باعث شده است که افراد زیادی نسب به خرید چادر برزنتی اقدام کنند. چادرهای امدادی و گروهی مانند چادرهلال احمر، چادر نظامی، چادر گروهی و چادر اسکلتی و عشایری از برزنت ساخته شده اند.

این چادرها در مواقع خطر به کار میروند. برزنت یک ‌ی مقاوم است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. دلیل این امر تنوع محصولات برزنتی است. این پارچه از ترکیب الیاف مصنوعی و طبیعی نیز ساخته می‌شود. در نتیجه میزان نفوذ آب و رطوبت در آن به صفر می‌رسد. به همین دلیل در ساخت و تولید انواع چادر سفری از آن استفاده می‌شود. ممکن است چادرها از برزنت پلی استر، برزنت نانو، برزنت کانتینری و … ساخته شوند. در هر صورت هنگام خرید باید به نوع برزنت دقت شود. این پارچه‌ی سبک و مقاوم بسیار ضخیم و زبر است و کاربردهای متنوعی در ساخت وسایل و تجهیزات مسافرتی مانند صندلی تاشو و چادر دارد.

خرید چادر حرفه ای

برخی از افراد به دنبال چادرهای تولید خارج از ایران و برندهای آمریکایی هستند. چادرهای مسافرتی آمریکایی مناسب برای افراد حرفه ای طراحی می‌شوند. این چادرها به عنوان چادر حرفه ای شناخته شده اند. اما محصولات ایرانی نیز از نظر کیفیت و مقاومت از نمونه‌ی خارجی چیزی کم ندارند. به همین دلیل برخی از افراد هنگام خرید چادر مسافرتی از برندهای داخلی استقبال می‌کنند. چادرمسافرتی بزرگ و کوچک با گنجایش یک نفره، دو نفره، 4 نفره، 6 نفره، 8 نفره و 12 نفره نیز تولید می‌شوند. با توجه به تعداد افراد استفاده کننده می‌توان از چادر سفری و کمپینگ حرفه ای مناسب استفاده کرد. خرید چادر حرفه ای از طریق سایت و یا مراجعه به پیج مجموعه امکان پذیر است. در بخش چادر مسافرتی و سفری ارزان در پیج انواع مدل‌های مختلف چادر قرار داده می‌شوند. این چادرها برای طبیعت گردی و کمپینگ طراحی شده اند و به عنوان چادر ضد آب کاربرد دارند.

4.4/5 - (14 امتیاز)

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


اینستاگرام اینستاگرام